top of page
  • Instagram - Gri Çember

Kariyer Koçluğu ve Danışmanlığı

mark-995567_1920.jpg

CHARACTERİX MESLEK ENVANTERİ

 

 

Kişinin kendisi için en uygun mesleği bulması herkesin aklının bir ucunda olan kimilerininse arayışa geçtiği en önemli konudur.  Geleceğe yönelik karar vermeden önce, kendimizi tanımak, ilgi alanlarımızı keşfetmek, neyi iyi yapıp nelerde zorlanabileceğimizi ölçümlemek mutlu bir kariyer için atılacak en büyük adım olacaktır.

 

’Peki nasıl olacak?’ dediğiniz noktada Beta Akademi ve CharacterIX işbirliğinde Meslek Tercihi Envanteri, devreye giriyor.

 

Proenneagram metodolojisine dayanan Characterix meslek envanteri, ortalama 20 dakika içerisinde 73 adet sorunun yanıtlanması sonucunda bireyin kişilik özelliklerini derinlemesine raporlayan ve anında size ileten, dilediğiniz yerden çözebileceğiniz bilimsel bir kişilik envanteridir.  

 

Bu envanter ile;

Güçlü yönlerinizi

Güçlendirilmesi gereken yönlerinizi

Potansiyel risklerinizi

Stresli ve rahat olduğunuzdaki davranış şekillerinizi

Temel yönelimlerinizi, korkularınızı, öne çıkan yeteneklerinizi, temel arzunuzu,

Motive eden ve motivasyonuzu bozan durumlarınızı,

İletişim tarzınızı,

Liderlik tarzınızı,

Ebeveynle iletişim tarzınızı (Sadece öğrenci envanterinde),

21. yüzyıl yetkinliklerinden hangisine sahip olduğunuzu keşfedebileceksiniz.

 

 

Aynı zamanda Characterix, ÖSYM Kitapçığı'yla entegre çalışan Meslek Tercihi Envanteri ile hem kişilik özelliklerinizi keşfedebilir, hem de sizin için en uygun mesleği kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Envanter Raporu’muz ÖSYM tercih kılavuzu ile tam uyumlu şekilde çalışır ve öğrencinin kişilik analizine göre, öğrenciyle en uyumlu bölüm ve üniversiteleri otomatik olarak listeler. Meslek tanımları ve gereklilikleriyle ilgili detaylara da yine rapor içerisinden rahatlıkla ulaşılabilir.
 

60 sayfalık detaylı analiz raporunuz ile BETA Akademi kariyer uzmanlarımız eşliğinde kariyer planlamanızı birlikte gerçekleştiriyoruz.

 

Siz bizim için değerlisiniz. Geleceğimizi riske atma lüksümüz yok! Kendinizi en iyi şekilde tanıdıktan sonra vereceğiniz her karar size mutlaka başarı getirecektir!

bottom of page